Поврзете се со нас

Боречки спортови

Конор пред средбата со Поирие се пофали со часовник вреден 850.00 евра (Фото)

Објавено

на

blank

Конор Мекгрегор е во исчекување на средбата со Дастин Поирие во натпревар кој е закажан за во Абу Даби.

Мекгрегор на социјалните мрежи објави фотографија со која се пофали со нов часовник вреден ни помалку ни повеќе 850.000 евра.

Часовникот е изработен од една од најпознатите златарски куќи која се наоѓа во Менхетен и е редок ваков вид на пазаорт.

Што се однесува до ирскиот фајтер, тој досега четири пати во кариерата најавуваше пензија, но повторно се реши да се врати во октагонот за дуелот со Поирие.

blank

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни