Поврзете се со нас

АТП

Комплименти за Италијанецот: Синер е најдобриот тенисер на светот

Објавено

на

Foto:twitter.com/BNPPARIBASOPEN

Јаник Синер ја продолжи позитивната серија на резултати и славеше на АТП Мастерсот во Мајами када за последен ривал го имаше Григор Димитров кого го суреди многу лесно со 2-0 што јасно е покажува неговата сила, моќ ако се земе предвид дека Бугаринот на турнирот реши противници како Карлос Алкарас и Александер Зверев.

Италијанецот веќе некое време игра навистина импресивно и едниствениот „кикс“ му е на Индијан Велс каде во три сета загуби од Алкарас.

-Новак Ѓоковиќ за жал не игра, а Синер е најконстантен и неговиот просечен ден е подобар во споредба со сите други играчи сега. Тој го подигна сето тоа на сосема ново ниво, -истакна Мартина Навратилова.

-АТП листа во живо, импресивната серија на Синер во Мајами го доведе на второто место со 1.350 предност на АТП трката, мора да ги сакате неговите шанси да ја преземе позицијата број едне, -искоментира Бред Гилбер, поранешен Топ 10 и екс тренер на Андре Агаси.

-Во последните шест месеци Јаник Синер е најдобриот играч на планетата. И не е толку тесно, -заклучи пак Патрик Мекинро.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни