Поврзете се со нас

Свет

Комплетно го промени имиџот: Нејмар се пофали со новата фризура (ФОТО)

Објавено

на

Foto:twitter.com/Alhilal_EN

Бразилскиот ас Нејмар го очекува подолга пауза од терените откако заработи потешка повреда додека настапуваше за својата репрезентација.

Проблемот со коленото значи и значително време надвор од фудбалот, па напаѓачот ќе има време да се фокусира и на други работи во наредниов период.

Тој воедно се реши и целосно да го смени имиџот, нема веќе специјални фризури како што беше во периодот од Сантош, Барселона, ПСЖ, па и Ал Хилал, поточно сега реши доста да се освежи.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни