Поврзете се со нас

НБА

Комплетирани се составите: Познати се резервите за Ол-стар битката во Атланта

Објавено

на

blank

Пред неколку денови беше објавена листата на играчи кои ќе се најдат во почетните петорки на НБА ол-старот кој ќе се одигра на 7 март во Атланта за да сега тренерите ги изберат асовите кои ќе бидат замените во тимовите кои ќе бидат предводени од капитените Леброн Џејмс и Кевин Дурент.

Од Истокот како замени ги имаме Џејмс Харден, Зек Лавин, Никола Вучевиќ, Бен Симонс, Џулиус Рендл како и дуото на Бостон Селтикс, Џејлен Браун и Џејсон Тејтум.

Кога е во прашање Западот тука е ветеранот Крис Пол, Ентои Дејвис и Пол Џорџ од Лејкерс, поточно Клиперс, францускиот репрезентативец од редовите на Јута, Руди Гобер, плејмејкерот Демиен Лилард, Донован Мичел и Зајон Вилијамсон за кого ова ќе биде прв настап на натпреварите на ѕвездите.

Од сите овие играчи Леброн и Дурент на 4 март ќе направат екипи по нивен избор, „кралот“ ќе има можност прв да бира од стартерите, а пак Кеј-Ди ќе има предност при изборот на резервите.

Инаку тимот Дурент од клупата ќе биде воден од Док Риверс, додека на спротивната страна кај тимот Леброн ќе седи тренерот на Јута Џез, Квин Снајдер.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни