Поврзете се со нас

Македонија

„Комити“: Сакаме транспарентност од Самсоненко, сакаме да знаеме што се случува во Вардар

Објавено

на

Навивачката група „Комити“ вечерва се огласи на социјалните мрежи каде го прозва актуелното раководство на Вардар на чело со Сергеј Самсоненко.

Најверните фанови на „црвено-црните“ сакаат да знаат што се случува во Вардар, бараат чесност и одговорност од Самсоненко, сакаат да знаат дали Вардар ќе ги врати долговите и со тоа добие лиценца за настап на европскаат сцена.

Ова е целосното соопштение на Комитите.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни