Поврзете се со нас

Македонија

„Комити“ разочарани од нивните миленици: Вардар е доведен во подредена улога, бидете подготвени за долг престој во Втора лига!

Објавено

на

Екипата на Вардар не успеа да оствари победа над Охрид (0-0) на стартот на пролетниот дел од Втората лига – Запад, а со тоа дополнително си направи проблеми со оглед на тоа што најблискиот конкурен Воска Спорт ги освои трите бода против Кадино.

Сега „црвено-црните“ се на минус пет во однос на второпласираниот тим на табелата што е сериозна негатива и целата игра на екипата од која не се задоволни навивачите кои во голем број денеска беа присутни на стадионот „Билјанини Извори“.

Популарните Комите се револтирани и испратија јасна порака преку социјалните мрежи.

На трибини прва лига, на терен недостојни ни за второлигаши ! Штетата е направена, Вардар е доведен во подредена положба, и веќе нема никаква контрола над ситуацијата на табела, и натамошниот дел од првенството. “Бидете спремни на долг престој во втората лига” – тоа е пораката која ни ја испратија со оваа голема НУЛА, -порачаа најверните подржувачи на скопскиот тим.
Реклама
Реклама
Реклама

Популарни