Поврзете се со нас

Македонија

„Комити“ најавија бојкот, Вардар се огласи и објасни зошто е променет терминот за мечот со Кожув (ФОТО)

Објавено

на

Навивачката група „Комити“ најави бојкот на натпреварот на Вардар кој утре го игра против Кожув во рамките на последното есенско коло во Втората македонска лига.

„Комити“ не се задоволни што терминот е променет, односно што мечот е закажан е за утре наместо како сите останати дуели што се играат во сабота. Поради овој изменет распоред верните навивачи порачаа дека нека да се појават на стадион, потег на кој стигна реакција од Вардар.

Од клубот порачаа дека не добиле зелено светло за користење на терените во Скопје за време на викендот, па затоа донеле ваква одлука и притоа ги повикаа навивачите утре да се појават на стадионот Борис Трајковски.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни