Поврзете се со нас

Македонија

Комити му го честитаа роденденот на ФК Вардар (ФОТО)

Објавено

на

Актуелниот македонски фудбалски шампиок Вардар денеска го слави 73. роденден, а по тој повод честитка испрати навивачката група, популарните „Комити“.

-Додека ова срце чука, додека гори за тебе,
Секогаш сме тука Вардар да те бодриме…
Еден живот минат со тебе малку е,
и ништо не е вечно, само ти ќе живееш !
#СреќенРоденденНашВардаре #НашаПрваЉубов #СамоТиИНикојДруг

Овој роденден за Вардар минува низ многу неизвесност, проблеми, нејаснотии во клубот…има одредени најави за подобрување на ситуацијата, нови инвеститори, но останува да видиме дали тоа ќе се реализира.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни