Комична ситуација во Франција: Мбапе доби жолт картон по еден лукав потег, па умираше од смеење (Видео)

mbape

Екипата на ПСЖ без поголеми проблеми славеше против тимот на Рим (3:0) во рамките од францускиот куп.

Освен головите, еден интересен момент се врти на социјалните мрежи, а главен протагонист во истиот беше Килијан Мбапе.

Младиот фудбалер  во финишот на натпреварот со рака постигна погодок, а судијата поради таквиот лукав потег му додели жолт картон. Откако го доби картонот, еден од најдобрите фудбаелри во светот прсна од смеа, а комичната снимка брзо се прошири на социјалните мрежи.

Facebook Коментари