Поврзете се со нас

Лига на шампиони

Комична ситуација на „Драгао“: Дамфрис буквално го соблече Галено од Порто (ВИДЕО)

Објавено

на

Дензел Дамфрис беше еден од хероите на Интер во вечерашното соочување со Порто каде во самиот финиш имаше интервенција на гол линијата или поточно спречи радост на домаќините која ќе значеше нови дополнителни 30 минути на „Драгао“.

Покрај оваа интервенција Холанѓанецот беше главен актер и во една комична ситуација во која при „старт“ буквално го соблече Галено од Порто. Домашниот играч остана буквално само по гаќи откако Дензел му го соблече шорцот.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни