Поврзете се со нас

АТП

Комична ситуација: Медведев погрешно броеше, па се враќаше назад да го доигра тај-брејкот (ВИДЕО)

Објавено

на

foto: x.com/atptour

Данил Медведев потешко од очекувањата дојде до победа во пресметката со Александре Милер од Франција против кого мораше да мине три ипол часа на теренот за да избори место во третото коло на „Вимблдон“.

Русинот славеше со 3-1 во сетови со тоа што во сетот кој го загуби дојде најкомичниот момент, ситуација која не се гледа често на оваа сцена.

Медведев се исклучи во тај-брејкот и мислеше дека сетот е готов и противникот води со 1-0, па си седна на клупата за одмор. Потоа дојде сугестија, помош дека се уште ништо не е решено и откако виде дека резултатот е 6-3 се врати во полето за игра, но набрзо противникот дојде до посакуваниот поен и ја затвори оваа рунда.

Овде можете да ја видите целата ситуација.

Алкарас се мачеше еден сет, па се разигра за сигурен пласман во 3. коло на Вимблдон (ВИДЕО)

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни