Поврзете се со нас

НБА

Комична ситуација: Ѕвезда на Мајами прекина прес конференција за да и се јави на мајка му (ВИДЕО)

Објавено

на

Мајами Хит ја затвори полуфиналната серија против Њујорк Никс, а за тоа големи заслуги имаше Бем Адебајо кој на шестиот меч уфрли 23 поени со 9 скока, 2 украдени топки и 1 блокада.

Токму Адебајо по натпреварот одбработи прес конференција со медиумите на која се случи и еден комичен момент, ситуација. Среде давањето изјава му заѕвоне телефонот, повик кој не го одби и искомуницира со неговата мајка со што ги изненади, изнасмеа присутните во салата.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни