Комична сцена: Обрадовиќ бараше фломастер, помошникот заглави и го изнервира тренерот на Партизан (ВИДЕО)

Составот на Партизан оствари драматична победа над Хувентуд во Еврокупот и со тоа ја продолжи извонредната серија на резултати во оваа сезона. Натпреварот беше напнат, неизвесен до самиот крај, имаше и тензија, а во такви ситуации секогаш во центарот на вниманието е тренерот Жељко Обрадовиќ. Обрадовиќ знае да биде емотивен, директен, па во повеќе наврати … Продолжи со читање Комична сцена: Обрадовиќ бараше фломастер, помошникот заглави и го изнервира тренерот на Партизан (ВИДЕО)