Комичен поен во Лондон: Сок понуди интересна мета, збунетиот Федерер ја погоди мрежата (Видео)

Federer-London1

Победата над Џек Сок во првото коло на турнирот во Лондон му ја донесе планираната прва победа на Рожер Федерер со која е поблиску до полуфиналето, но во својата група допрва ќе треба да се соочи и со Чилиќ и Зверев.

На првиот меч на изданието на турнирот за 2017 година видовме и еден комичен поен во кој Сок буквално се предаде и го остави Федерер да поентира, но Швајцарецот како да се изненади од неговата реакција и промаши зицер.

Facebook Коментари