Комичен момент во Минхен: Баерн лесно го надигра Хамбургер, но домашните ѕвезди не најдоа решение за проблемот на Толисо (Видео)

riberi-toliso

Тимот на Баерн Минхен лесно ја заврши својата задача на првенствениот меч против Хамбургер, но оваа средба освен шест гола донесе и еден комичен момент во кој се најдоа домашните ѕвезди.

Корентин Толисо имаше проблем со опремата поточно со врвките на копачката, а истиот не успеа да го реши самиот, ниту пак успех во предизвикот имаше неговиот сонародник Франк Рибери, па на крајот летното засилување за „баварците“ само ја навлече копачката.

Facebook Коментари