Поврзете се со нас

Свет

Комедија во Швајцарија: Куче прекина натпревар, претседателот на клубот се симна од трибините за да го прибере (ВИДЕО)

Објавено

на

blank

Екипите на Цирих и Сион одиграа без победник 1-1 на вчерашната средба во првата лига на Швајцарија, средба која освен двата гола, промашен пенал и црвен картон донесе и една необична ситуација во која беше вклучен миленикот на сопственикот на домашниот тим.

Имено кучето на Анчило Канепа во еден момент се најде на теренот и го прекина натпреварот, па првиот човек на Цирих мораше да се симне од ложата, трибините за да го прибере неговиот миленик.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни