Поврзете се со нас

Свет

Кој си знае, си знае: Иниеста покажа дека се уште има магија во своите нозе (ВИДЕО)

Објавено

на

Шпанскиот ас, Андрес Иниеста веќе неколку години игра во Азија и во тимот на Висел Кобе каде воедно ја има улогата на капитен.

Дон Андрес по заминувањето од Барселона одлучи да се пресели во Јапонија каде и покрај тоа што е длабока во четвртата деценија во животот се уште не застанува и покажува дека се уште има магија во неговите нозе.

Така беше на средбата против Јокохама на која Иниеста не се запиша во листата на стрелција, меѓутоа постојано ги мачеше противниците кои не можеа да му ја земат топката, тој ги проигруваше соиграчите кои сепак на упсеваа да ги компелетираат акциите, па Висел Кобе загуби со 2-0.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни