Кој против кого во осминафиналето: Челси со најмал избор, фаворитите го посакуваат Базел

lsmarca

Крајот на групната фаза во Лигата на шампионите е и најава за возбудувањата кои ќе ги донесе осминафиналето.

За тие натпревари ќе треба да почекаме до следната година, но во понеделник ќе бидат познати двојките, што е доволен повод да ви ги претставиме можните парови. Меѓу себе не можат да играат екипи од иста земја, односно од иста група од претходната фаза.

Носители:
Манчестер Ј. (можни противници: Баерн М, Јувентус, Реал Мадрид, Севилја, Шахтјор, Порто)
ПСЖ (можни противници: Базел, Јувентус, Реал Мадрид, Челси, Севилја, Шахтјор, Порто)
Рома (можни противници: Базел, Реал Мадрид, Баерн М, Севилја, Шахтјор, Порто)
Барселона (можни противници: Базел, Баерн М, Челси, Шахтјор, Порто)
Манчестер С. (можни противници: Базел, Баерн М, Јувентус, Реал Мадрид, Севилја, Порто)
Бешикташ (можни противници: Базел, Баерн М, Јувентус, Челси, Реал Мадрид, Шахтјор, Севилја)
Тотенхем (можни противници: Базел, Баерн М, Јувентус, Севилја, Шахтјор, Порто)
Ливерпул (можни противници: Базел, Баерн М, Јувентус, Реал Мадрид, Шахтјор, Порто)

Неносители:
Базел (можни противници: ПСЖ, Рома, Барселона, Манчестер С, Бешикташ, Тотенхем, Ливерпул)
Баерн М (можни противници: Манчестер Ј, Рома, Барселона, Манчестер С, Бешикташ, Тотенхем, Ливерпул)
Јувентус (можни противници: Манчестер Ј, ПСЖ, Манчестер С, Бешикташ, Тотенхем, Ливерпул)
Реал М (можни противници: Манчестер Ј, ПСЖ, Рома, Манчестер С, Бешикташ, Ливерпул)
Челси (можни противници: ПСЖ, Барселона, Бешикташ)
Севилја (можни противници: Манчестер Ј, ПСЖ, Рома, Манчестер С, Бешикташ, Тотенхем)
Шахтјор (можни противници: Манчестер Ј, ПСЖ, Рома, Барселона, Бешикташ, Тотенхем, Ливерпул)
Порто (можни противници: Манчестер Ј, ПСЖ, Рома, Манчестер С, Барселона, Тотенхем, Ливерпул)

Facebook Коментари