Поврзете се со нас

Англија

Кој ќе биде нов менаџер на Челси? Лампард, Тери и Боли го бираат наследникот на Покетино (ВИДЕО)

Објавено

на

Челси изненади и се раздели со аргентинскиот стратег Маурисио Покетино кој во финишот на сезоната како да ја пронајде посакувната формула, па „сините“ имаа добри резултати и на крајот изборија пласман во европските купови.

Меѓутоа управата има поинаков став и се ослободи од Покетино, па сега е започнат процес за негов наследник што значи повторно ќе имаме нов почеток на „Стемфорд Бриџ“.

Медиумите веќе пишуваат, информираа за неколку кандидати кои се на врвот на листата на желби, а во меѓувреме „Фор-фор-тунс“ во свој стил направи еден избор во кој во главна улога се Франк Лампард, Џон Тери и Тед Боли.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни