Кој би рекол дека е во петтата деценија од животот: Сопругата на Стојаковиќ вистинска убавица (Фото)

Stojakovic

Сопругата на славниот кошаркар Предраг Пеџа Стојаковиќ, Алека Камила иако е во петтата деценија од својот живот изгледа навистина фантастично.

Гркинката е поранешна манекенка, а со своите 45 години изгледа фантастично, нешто за што би и завиделе и многу помлади девојки.

Алека Камила редовно објавува фотографии на својот Интстаграм профил, а под фотографиите често добива комплименти, би можеле да кажеме- со право.

Инаку Алека Камила и Предраг Стојаковиќ многу вешто се кријат далеку од очите на јавноста и ретко може да бидат забележани низ медиумите. Сопружниците во моментов со своите три деца живеат во Глифада, Грција.

Mornings….. #lovethislife

A post shared by alekakamila (@alekakamila) on

See the hen??? @matinakolokotronis Where is it??? #lovethislife #alwaysandforever

A post shared by alekakamila (@alekakamila) on

Facebook Коментари