Кој би победил во оваа битка: Дрим тимот од Серија А против дрим тимот од Премиер лигата (Видео)

Ronaldo-Juve

Во англиската Премиер лигата и италијанската Серија А е завршен летниот преоден рок или поточно екипите од овие два шампионати повеќе не можат да носат нови имиња.

Во двете првенства беа потрошени сериозни финансиски средства за нови имиња, па навистина е занимливо да се види како изгледаат најдобрите состави од елитната конкуренција во Англија и Италија.

Имено реномираниот „АС“ направи идеални најсилни дрим тимови од Калчото и ПЛ, па замислите како би било овие играчи да излезат на терен и одиграат еден натпревар.

Facebook Коментари