Кога тенисерки ќе одлучат да се журкаат: Денс шоу сред тениски меч (Видео)

tenis igra shou

Да се биде присустен на натпреварот меѓу Белинда Бенчиќ од Швајцарија и Андреа Петковиќ од Германија беше вистинско задоволство, коментираат присутните гледачи. Но, која е причината што две непознати тенисерки успеаа да станат планетарно познати по одигрувањето на тенискиот меч.

Токму видеото кое е сведок на шоуто кое го започна Германката Петковиќ со потекло од Тузла, која со неколку движења на музиката ја раздрма публиката и која успеа и да ја вовлече и противничката Бечиќ и судијата, е доказ дека тениските мечеви се играат за забава и за публиката.

Facebook Коментари