Поврзете се со нас

Англија

Кога ќе ти се погоди пицата: Гвардиола си грмел на забавата на Сити (Видео)

Објавено

на

Пеп Гвардиола самиот им откри на новинарите детали од забавата на која Манчестер Сити ја прослави титулата во Премиер лигата, а истакна дека иако Англичаните мислеле само на алкохол на ваквите забави, најдобар момент за него кога пристигнала пицата.

Но, вечерва се појави снимка од истата таа забава, на која Гвардиола очигледно се забавувал многу повеќе од описот кој го даде претходно, иако не е јасно дали исечокот е од периодот пред

Во повеќе од опуштена атмосфера, шпанскиот стручњак прославува со придружните членови на сениорскиот тим, а фановите на Сити ликуваат поради начинот на кој Гвардиола ја прославувал титулата.

Видеото го прикажува Гвардиола како пее голем хит на бендот „Оејзис“, чии основачи, браќата Галагер се големи фанови на Манчестер Сити.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни