Поврзете се со нас

Германија

Кога го имате Супермен на голот: Најатрактивните пет одбрани на Нојер (ВИДЕО)

blank

Мануел Нојер и официјално го реши најважното прашање со тоа што го продолжи договорот со Баерн Минхен до 2023 година.

Капитенот останува во Минхен: Нојер си подаде рака со Баерн!

Долго време голманот и Баерн не можеа да најдат заеднички јазик и впечатокот беше дека може да дојде и до разделба, меѓутоа сепак двете страни ги надминаа разликите и капитенот останува во Минхен.

По повод оваа вест од Бундеслигата излегоа со една квалитетна компилација со најдобрите пет одбрани на Нојер во најсилниот германски шампионат.

Пет неверојатни интеревенции кои ќе можете да ги видите во наредните две ипол минути. Уживајте!!!

Продолжи
Реклама
Реклама
Реклама

Facebook