Поврзете се со нас

НБА

Кога ѕвездите ќе експлодираат: Најбруталните десет забивања во плејофот во НБА лигата (ВИДЕО)

Објавено

на

Уште една НБА сезона е зад нас, сезона која беше возбудлива, сезона која заврши со триумф на составот на Милвоки Бакс.

Плејофот донесе многу интересни, неочекувани резултати, но и супер потези од кои секако во прв план беа забивањата. Имаше многу супер атракции, „постери“, брутални забивања над човек, а од НБА направија топ избор и ова се десетте најмоќни, најдобри.

Уживајте во оваа специјална компилација.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни