Поврзете се со нас

НБА

Коби и неговата ќерка добија статуа на местото на хеликоптерската несреќа (ФОТО)

Објавено

на

Поминаа две години од трагичната хеликоптерска несреќа во која животот го загубија Коби Брајант, неговиот ќерка Џијана и уште седум други лица.

Многу пораки беа испратени во чест на легендарниот Коби и Џијана, а еден негов фан дури и направил статуа која беше поставена на местото на несреќата во Калабасас, Калифорнија.

-Ова сам го направив, никој тоа не го побара тоа од мене. Сакав да направам нешто за фановите, да ги смирам. Денес беше специјален ден затоа што видов многу луѓе. Луѓето дојдоа и си заминаа со одредено задоволство, -истакна авторот на ова дело Ден Медина кој откри дека статуата тука ќе биде привремено.

На статуата освен имињата на Коби и Џијана ги има и на сите останати кои го загубијат животот во хеликоптерска несреќа за која властите го обвинија пилотот Ара Зобајан.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by MEDINA (@medina_sculpture)

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни