Поврзете се со нас

Англија

Клоп знаеше што следи уште на средина на теренот: Реакцијата на Германецот пред фантастичниот гол на Сити (Видео)

Објавено

на

Foto:twitter.com/LFC

Јирген Клоп остана разочаран од своите избраници и поштеди само четири стартер кои не сакаше да ги именува, а неговата фрустрација се читаше од очи уште за време на натпреварот на кој Ливерпул уште еднаш го покажа своето најлошо лице.

„Црвените“ успеаја да поведат на „Итихад“ со голот на Салах, но потоа доживеаја вистински потоп и примија четири гола, за кои Клоп истакна дека се и најдобра вест за оглед на ужасното издание.

Германецот порача дека поразот можел да биде уште поболен и побрутален поради доминацијата на Сити, која интересно тој ја препозна уште во моментите кога неговиот тим водеше со 0:1.

Имено, Јирген ја „намириса“ брилијантната акција на домашниот тим и беше бесен на своите играчи кои испаднаа лесно од игра, па по додавањето на Де Брујне, на него веќе му беше јасно што следи.

Клоп се фати за глава кога топката стигна до Марез, а потоа следеше брилијантна завршница на акцијата во која Алварез израмни на 1:1.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни