Поврзете се со нас

Англија

Клоп во Премиер лигата ја пронајде замената за Вијналдум кој веројатно ќе си оди по крајот на сезоната

Објавено

на

blank

Од таборот на Ливерпул веќе се подготвуваат за заминувањето на играчот од средниот ред, Џорџињо Вијналдум кој ја одработува последната година од неговиот договор.

Засега нема индикации дека холандскиот фудбалер ќе ја продолжи верноста со клубот од „Енфилд“, па голема е веројатноста тој по крајот на сезоната да си замине од клубот како слободен агент.

За него се интересираше Барселона на чија клупа седи Роналд Куман, но неговиот трансфер на „Камп Ноу“ не е сигурен затоа што веројатно Куман нема да биде тренер на „каталонците“ и следната сезона.

Јирген Клоп нема да остави ништо на случајност, и како што пишува „Дејли Мејл“ веќе го пикирал фудбалерот на Брајтон, Ивес Бисума како наследник на Вијналдум во тимот.

24 годишниот репрезентативец на Мали е редовен во дресот на Брајтон оваа сезона на девет натпревари има постигнато еден погодок. Бисума во редовите на Брајтон пристигна од Лил каде исто така беше доста стандарден во тимот.

Реклама
Реклама
Реклама

Facebook

Популарни