Клоп уште еднаш направи шоу со телефон кој му заѕвони сред прес конференција (Видео)

Jurgen Klopp

Јирген Клоп беше видно задоволен по уште една убедлива победа на неговиот тим, овој пат на гостувањето кај Борнмут (0:3).

По средбата беше одржана прес конференција на која Јирген Клоп направи вистинско шоу откако заѕвони еден од мобилните телефони кои беа на масата и кои служеа како диктафони.

– Ми се допаѓа. Принцеза Лесли Лоу. Жал ми е, не би го кажал ова, но никогаш претходно..Честитам, -рече Клоп на што сите присутни во прес салата се изнасмеаја.

Facebook Коментари