Поврзете се со нас

Англија

Клоп се симна од клупскиот автобус и ги освежи навивачите на Ливерпул (Видео)

Објавено

на

Foto:twitter.com/LFC

Јирген Клоп го испофали Алисон Бекер по победата од 1:3 која ја оствари Ливерпул на гостувањето кај Кристал Палас и го посочи како клучен за одружувањето на тимот во игра, но германскиот стручњак по посакуваниот триумф, мислеше и на фановите на својот клуб.

Најверните навивачи на клубот не ги оставија своите миленици сами и на гостувањето во Лондон, а Клоп кој има посебна врска со фановите уште еднаш демонстрираше зошто е вистински миленик меѓу нив.

Германскиот стручњак се симна од автобусот на Ливерпул и им подели неколку пива на навивачите, кои добија посакувано освежување од човекот кој традиционално ужива во овој пијалок.

Како секој Германец, Клоп во повеќе наврати има порачано дека пивото е неговиот најдобар пријател по слатките победи во фудбалот, па сега дел од своите им подели на навивачите.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни