Поврзете се со нас

Англија

Клоп по тешкиот триумф на Ливерпул: Никогаш не сум видел ваков натпревар

Објавено

на

Foto:twitter.com/LFC

Ливерпул имаше многу проблеми со Фулам, но победи на премиерлигашкиот дуел со 4:3 во драматична завршница и благодарение на атрактивните голови на Александер-Арнол, МакАлистер и Ендо.

Менаџерот Јирген Клоп не го крие воодушевувањето од атрактивноста на погодоците, но и задоволството од освоените бодови.

– Денеска постигнавме четири атрактивни погодоци и на крајот пак ни требаше среќа да победиме. Тоа доволно кажува каков натпревар беше овој со Фулам.

– Да бидам искрен, никогаш не сум видел една екипа да постигне четири вакви голови на една средба, – рекол воодушевениот Германец.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни