Клоп: Нема да се радувам додека си тука, не сум кловн (Видео)

klop

Ливерпул обезбеди голема победа над Манчестер Сити од 3-1 во дербито во Премиер лигата, а поради тоа пресреќен беше тренерот Јирген Клоп кој во свој стил го прослави истиот поздравувајќи ги присутните на „Енфилд Роуд“.

Меѓутоа имаше и една порака до камерманот кој внимателно го пратеше на теренот, па во еден момент порача:

-Нема да се радувам додека си тука, не сум кловн-

Facebook Коментари