Поврзете се со нас

Свет

Клоп направи избор меѓу Меси и Роналдо: Повеќе го сакам…

Објавено

на

Харизматичниот германски стратег, Јирген Клоп направи избор или поточно даде одговор на секогаш жешкото и актуелно прашање кој е подобар од Лионел Меси и Кристијано Роналдо.

Тоа се две големи имиња кои одбележаа една ера во фудбалот, но и денеска иако се во четвртата деценија од животот и понатаму „грмат“ на големата сцена. Преводникот на Ливерпул го цени двајцата, меѓутоа ако мора да бира тогаш гласот оди кај капитенот на Барселона.

-За мене тоа е Меси. Ако е можно да се направи совршен фудбалер тогаш тој би бил играч со висината на Роналдо. Може високо да скока и брзо да трча. Освен тоа ставот на Роналдо кон обврските е апсолутно совршен и професионален, не можеш да биде подобар.

-Меси е понизок и се прави со неверојатна леснина и затоа малку повеќе го сакам. Ама Кристијано исто така е неверојатен, -порача Клоп.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни