Поврзете се со нас

Лига на шампиони

Клоп: Кој ќе ја освои ЛШ? Искрено, воопшто не ми е гајле (ВИДЕО)

Објавено

на

Ливерпул немаше решение за Реал Мадрид и на вториот меч на „Енфилд Роуд“, а тоа значеше крај за премиерлигашот во Лигата на шампионите.

„Црвените“ создадоа шанси во својот дома, меѓутоа ниту една од нив не беше искористена, не беше совладан Тибо Куртоа што ги донесе во позиција да бидат елиминирани во четвртфиналната фаза. Овој неуспех ќе ги натера максимално да се фокусираат на Премиер лигата, па на Јирген Клоп му е сеедно кој ќе дојде до полуфиналето и ќе триумфира во елитното натпреварување.

-Кој ќе ја освои ЛШ? Искрено, воопшто не ми е гајле. Кој и да победи ќе биде заслужено. Има четири силни екипи, па уште отсега му честитам на тој што тоа ќе го направи, -порача Клоп.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни