Кливленд ја забележа 13.победа по ред, Голден Стејт победува и без Кари (Видео)

lebron

Голден Стејт Вориорс не го чувствуваат двонеделното отсуство на Стеф Кари, а тоа го докажаа со победата против Шарлот Хорнетс со резултат од  87:101. Одговорноста врз себе ја превзема Кевин Дурант кој го постигна првиот ,,трипл-дабл” оваа сезона со 35 поени, 11 скокови и 10 асистенции.

Кливленд Кавалирс по лошиот старт , фатија залет и сега ја забележаа 13. победа во низа, овој пат против Сакраменто со резултат од 101-95. Најзаслужни за победата на тимот беа Леброн Џејмс кој уфрли 32 поени, 11 скокови и 9 асистенции

Резултати од останатите натпревари во НБА:

Бостон – Далас 97:90

Индијана – Чикаго 98:96

Орландо – Атланта 110:106

Сан Антонио – Мајами 117:105

Њујорк – Мемфис 99:88

Милвоки – Детроит 104:100

Њу Орлеанс – Денвер 123:114

ЛА Клиперс – Минесота 107:113

Facebook Коментари