Поврзете се со нас

Балкан

Класата е вечна: Пирло покажа дека се уште е мајстор за слободни удари (ВИДЕО)

Објавено

на

Андреа Пирло веќе неколку години е во играчка пензија, односно веќе гради тренерска кариера со тоа што во моментов е дел од турскиот прволигаш Фатих Карагумрук.

Токму овој клуб на социјалните мрежи објави едно видео од Пирло како се уште мајсторски изведува слободни удари. Италијанецот беше познат по тоа што беше мајстор при прекини, па таа негова магија не ја загубил и по пет години и доказ за тоа е овој погодок за кој најдобриот коментар стигна од позадина.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни