Поврзете се со нас

Шпанија

Клајверт препорача двајца напаѓачи за Барселона: Левандовски мора да има замена

Објавено

на

Foto:instagram.com/patrickkluivert9

Патрик Клајверт како поранешен напаѓач на Барселона ги следи сите случувања на „Камп Ноу“ и не може да го игнорира напредокот кој го направи тимот под водство на Чави, но легендарниот Холанѓанец добро знае дека во фудбалот не може да се остане мирен и секоја сезона е предизвик сама за себе.

Поранешниот голгетер смета дека Барса мора да го засили тимот за наредната сезона доколку сака да направи исчекор, односно потенцира дека Чави мора да има замена за Роберт Левандовски.

Полјакот го донесе квалитетот кој сите го очекуваа по трансферот кој го направи од Барселона, но реалност е дека Чави нема класична деветка како замена во отсуство на Леви.

Клајверт си даде за право да именува двајца играчи кои можат да бидат интересни опции на трансфер пазарот, од кои едниот е талентираниот Гонсало Рамос, а вториот Роберто Фирмино.

– После Левандовски, потребно е да имате уште еден централен напаѓач. Мора да се има замена за Левандовски. Мене лично, многу ми се допаѓа Гонсало Рамос од Португалија. Фантастичен е во Португалија и во Бенфика. Интересен играч би бил и Фирмино кој би стигнал како слободен агент. Останатите позиции се добро покриени во Барселона, – смета Клајверт.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни