Поврзете се со нас

Шпанија

Ќе биде непрепознатлива: Како Барселона може да изгледа ако Чави ги добие сите посакувани засилувања (ВИДЕО)

Објавено

на

Барселона сака да изгради квалитетен и конкурентен тим кој ќе може да се бори за титули во наредната сезона, но во целата оваа приказна голема улога игра финансиската ситуација на шпанскиот великан.

Доста имиња се споменуваа, се поврзуваат со составот од „Камп Ноу“, но засега иако нема официјална потврда договорени се само Френк Кеси од Милан и Андреас Кристенсен од Челси, асови кои во новата средина ќе пристигнат како слободни играчи.

Останува да се види кои потези дополнително ќе бидат повлечени, кои фудбалери ќе бидат продадени, меѓутоа реномираниот „АС“ состави едно интересно видео за тоа како Барса би можела да изгледа ако се исполнат сите желби на тренерот Чави Ернандес.

Вака Барселона изгледа непрепознатливо, меѓутоа повеќе од јасно е дека ова е нереално со оглед на тоа што во тимот нема место за играчи како Пике, Алба Араухо, Педри, Гави… односно е оставен простор за сите новајлии.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни