Поврзете се со нас

Свет

Ќамили со уште еден гол во дресот на Хвидовре

Објавено

на

foto:www.facebook.com/HvidovreIF.Fodbold/

Македонскиот репрезентативец, Лирим Ќамили постигна уште еден гол во дресот на Хвидовре во првата лига на Данска.

На денешното гостување кај Рандерс, нашиот напаѓач беше автор на вториот погодок за Хвидовре кој на крајот се покажа како клучен за освејување на бод на овој натпревар.

Лирим сега е на бројката од пет сезонски голови, а има забележано и една асистенција.

Активен за гостите беше и дефанзивецот Ахмед Иљазовски кој беше стартер, односно беше на теренот до 67 минута.

Standings provided by Sofascore
Реклама
Реклама
Реклама

Популарни