Поврзете се со нас

Македонија

Кисум ќе го носи дресот на Пелистер и во наредната сезона

Објавено

на

Фото: rkeurofarmpelister.com

Данскиот интернационалец, Каспер Кисум ќе го носи дресот на Еурофарм Пелистер и во натпреварувачката 2023/2024.

Левиот бек кој пристигна во Битола на почетокот на годината ја прифатил понудата од македонскиот првак и уште најмалку една кампања ќе биде дел од нашиот прволигаш.

Кисум е играч кој има сериозно искуство со настапи во неговата татковина, Германија и Франција, па дефинитивно ќе биде од голема помош при настапот во ЛШ.

Кога се во прашање пак новите имиња Пелистер засега само го има потврдено ангажманот на  Нејц Цехте.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни