Поврзете се со нас

АТП

Кирјос во свој стил: Кој ќе игра со Ѓоковиќ…

Објавено

на

foto:twitter.com/TennisChannel

Новак Ѓоковиќ е прв носител и прв фаворит на првиот грен слем за оваа календарска година Австралија Опен кој ќе се игра од 14 до 28 јануари.

Србинот ќе се обиде да дојде до нов голем резултат во кариерата што во случајов би значело 25. грен слем во кариерата со што дополнително би му избегал на Рафаел Надал кој е на второто место на вечната листа.

Ник Кирјос е еден од играчите кој нема да настапи на турнирот во Мелбурн, ама дефинитивно ќе биде активен и ќе има што да порача, каже додека трае овој голем настан. Токму во негов стил даде коментар за тенисерите кои ќе му бидат ривали на Ноле во Австралија.

-Најдобро е да резервирате лет за дома по најдобра цена, -порача Ник.

Прв ривал на Новак ќе му биде талентираниот Дино Прижмиќ од Хрватска.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни