Поврзете се со нас

АТП

Кирјос со луди потези ја воодушеви публиката во Мелбурн, па победата ја прослави како Роналдо (ВИДЕО)

Објавено

на

Ник Кирјос имаше успешен кам-бек на терените и закажа меч со Данил Медведев во второто коло на Австралија Опен.

Домашниот тенисер во денешниот натпревар славеше над Лијам Броди со 3-0 во сетови (6-4, 6-4, 6-3) и тоа во средба во која имаше неколку луди, атрактивни потези со кои ја крена на нозе публиката во Мелбурн.

Тоа негово шоу го заврши со стил, па на крајот реши победата да ја прослави во стилот на Кристијано Роналдо, поточно начино на кој Португалецот ги слави головите.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни