Поврзете се со нас

АТП

Кирјос објави заедничка слика со Ѓоковиќ и ја изненади јавноста (Фото)

Објавено

на

Ник Кирјос јавно има порачано дека воопшто не му се допаѓа Новак Ѓоковиќ и во повеќе наврати го провоцираше светскиот рекет број еден, па токму поради тоа, како огромно изненадување за јавнсота се покажа фотографијата која ја објави самиот Австралиец на социјалните мрежи.

Кирјос си зема пауза од тенисот по тенискиот грен-слем во Австралија и негова желба е да биде максимално подготвен за Вимблдон, а во меѓувреме, и откри на јавноста дека се сретнал со човекот кој минатата недела направи тениска историја.

Ѓоковиќ со пресврт го победи Циципас во големото финале на Ролан Гарос и стана првиот тенисер кој барем двапати ги има освоено сите четири грен-слем турнири, а интересно, Србинот и Австралиецот се нашле на ист терен во Мајорка и од прикажаното на сликата, може да се заклучи дека немале проблем.

– Да, оваа слика е реална и вистинска. Како мислите дека го освои Ролан Гарос…..

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни