Поврзете се со нас

АТП

Кирјос ги бара Ѓоковиќ и Надал: Ајде да бидеме отворени и искрени (ФОТО)

Објавено

на

Тенисот веќе повеќе месеци е во „аут“ и навистина е прашање е дали и кога ќе може да се врати, па додека трае овој принуден одмор играчите често ги користат социјалните мрежи и имаат отворени сесии, дали меѓусебе или пак со фановите каде одговораат на нивните прашања.

Еден од најконтроверзните тенисери Ник Кирјос имаше таков разговор со Енди Мари каде зборуваше отворено, но и во негов стил прозва дел од колегите меѓу кои и Новак Ѓоковиќ со кого не е во добри односи.

Сега Ник одново се јави и бара од Ѓоковиќ, Надал, Федерер… да седнат и разговораат искрено.

-Новак, Надал или Федерер или било кој друг? Ајде да бидеме отворени и искрени, -порача Австралиецот кој има грчко потекло.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни