Поврзете се со нас

Свет

Кин се криеше од фановите во трговски центар во Берлин, Рајт се „прсна“ од смеење (ВИДЕО)

Објавено

на

Европското фудбалско првенство е во фокусот на комплетната јавност, а во целиот тој спектакл своја улога имаат и легендите како што се Рој Кин и Иан Рајт.

Тоа се две добри познати имиња на фановите кои секако сакаат да ја искористат секоја прилика да се запознаат, фотографираат со нив, добијат спомен. Меѓутоа не се секогаш расположени за да ги исполнат тие желби, па така Кин при една таква ситуација во трговски центар во Берлин реши да се сокрие додека Рајт се фотографираше.

Откако Иан забележа каде е колегата се „прсна“ од смеење.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни