Поврзете се со нас

Англија

Кин ги објаснуваше црвените картони од својата кариера, ги изнасмеа Невил и Рајт (Видео)

Објавено

на

Рој Кин е клупска легенда на Манчестер Јунајтед, а неговиот препознатлив темперамент го прави и уникатен стручен коментатор за британските медиуми.

Во едно од своите последни гостувања во подкастот на Гери Невил, Кин ги објаснувал црвените картони заработени за време на кариерата, а Невил и Иан Рајт се кршеа од смеење од неговите зборови.

Ирецот во кариерата заработи 13 црвени картони и е косопственик за рекордот за најмногу исклучувања во Премиер лигата.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни