Поврзете се со нас

Македонија

КФСМ: Нема услови да се одржи редовното годишно Собрание

Објавено

на

Од кошаркарската федерација на Македонија денеска излегоа со соопштение во кое ја информираа јавноста дека нема услови да се одржи редовното годишно Собрание.

Причината за тоа е пандемијата со коронавирусот и сите мерки а претпазливост кои ги наложуваат властите.

Поради ова, се одложува собранитето за други времиња кога ќе има услови безбедни за здравјето на луѓето.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни