Поврзете се со нас

Лига на шампиони

Кејн за обидот на Белингем да го дефокусира пред пеналот (ВИДЕО)

Објавено

на

foto:twitter.com/FCBayernEN

Хари Кејн беше еден од стрелците за Баерн Минхен во вчерашниот натпревар со Реал Мадрид во полуфиналето на Лигата на шампионите.

Англискиот репрезентативец погодоци во второто полувреме од белата точка и тоа откако во казнениот простор беше фаулиран Мусиала.

Напаѓачот ја презема одговорноста, ситуација при која сонародникот Џуд Белингем му пријде и се обиде да го дефокусира, но Кејн остана максално мирен, посветен и рутински реализираше.

-Да бидам искрен, не знам што зборуваше. Тој мрмореше… Ќе морав да го прашам што рече. Кога сум во тој момент и во таа зона се блокирам, ама сигурен сум дека зборуваше нешто за да се обиде за да ме дефокусира! За среќа, беше во ред за мене, -истакна Кејн.

Наводно Џуд му порачал „Знам дека ќе шутнеш лево“.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни