Поврзете се со нас

Германија

Кејн повторно остана без гол, Баерн оствари важен триумф во трката за титулата (ВИДЕО)

Објавено

на

foto:twitter.com/FCBayernEN

Фудбалерите на Баерн Минхен издвојуваа победа над Унион Берлин од 1-0 во заостанатата средба од 13. коло во Бундеслигата.

Баварците имаат проблем со ефикасноста и тоа го потврди и оваа средба на која остварија само минимален триумф. Повторно без гол остана најдобриот стрелец на домаќините Хари Кејн, а кога е тоа секогаш има проблеми за актуелниот првак.

Вечерва човек на одлука беше Рафаел Гереиро кој погоди во 46 минута.

Со овој триумф Баерн сега е на минус четири во однос на лидерот на табелата Баер Леверкузен.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни