Поврзете се со нас

Германија

Кејн доминира во топ изборот: Најубавите голови на сезоната во Бундеслигата (ВИДЕО)

Објавено

на

Foto:twitter.com/FCBayern

Заврши натпреварувачката 2023/2024 во германската Бундеслига и тоа со историска сезона за Баер Леверкузен, тим кој ја освои титулата без притоа да забележе ниту еден пораз од 34. кола.

Оваа кампања на „фармацевтите“ дефинитивно ќе се памети, но иста така годинава ќе се памети и по убавите, мајсторските погодоци од кои оние најдобрите беа спакувани во едно топ видео.

Кејн, Вирц, Џака, Ројс, Гираси, Мусиала, Симонс…вистиско ужување во наредните пет минути.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни